Diagnostyka komputerowa

Przeprowadzamy pełną diagnostykę komputerową większości aut dostępnych na rynku za pomocą najnowszych i markowych narzędzi diagnostycznych.

cdif2_icoDiagnostyka pozwala na określenie i zlokalizowanie miejsca usterki pojazdu a co za tym przyśpiesza i obniża koszty naprawy pojazdu.

Od czasu wprowadzenia restrykcyjnych przepisów dotyczących emisji spalin w Europie wszystkie nowe pojazdy posiadają system wtrysku paliwa, który jest kontrolowany przez elektroniczną jednostkę sterującą. (ECU) dodatkowo ECU kontroluje wiele czujników w całym samochodzie, w tym funkcji bezpieczeństwa, takich jak ABS, układów hamulcowych Air Bag, pasów bezpieczeństwa i innych. Dodatkowo w najnowszych pojazdach nawet elektryczne szyby i systemy stereo czy GPS są sterowne poprzez ECU. Niestety od czasu do czasu te czujniki, przełączniki i moduły kontroli uszkadzają się. Ze względu na złożoną strukturę elektroniczną tych systemów wymagane jest stosowanie komputerowego skanera diagnostycznego, aby wyszukać nieprawidłowości zarejestrowane w systemie ECU. W niektórych przypadkach  na pulpicie samochodu pojawiają się odpowiednie komunikaty o zarejestrowanej usterce, ale nie zawsze tak jest i komunikaty mogą być niezauważone. W naszym warsztacie wykrywamy wszystkie tego rodzaju problemy. Wykwalifikowana kadra i najnowszy sprzęt to najlepsze lekarstwo dla Twojego samochodu na tego typu problemy.

W naszym warsztacie używamy jednego z najlepszych systemów do diagnostyki pojazdów CDIF/2. System diagnostyczny CDIF/2 jest uniwersalnym, bogato wyposażonym systemem przeznaczonym do komputerowej diagnostyki pojazdów. Powstał w 2003 roku i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie warsztatów na wygodne w użyciu, profesjonalne narzędzie diagnostyczne. CDIF/2 jest całkowicie polskim produktem. Jakkolwiek podzespoły i wykorzystane technologie pochodzą od światowych liderów, system jest wynikiem polskiej myśli technicznej, produkowany jest w Gdańsku i tu jest także rozwijany.

cdif_nagrodaCDIF/2 to nie tylko diagnoza szeregowa. Jakkolwiek w zakresie diagnozy przez złącze diagnostyczne CDIF/2 oferuje duży potencjał, to jego możliwości są daleko większe. Użytkownik systemu CDIF/2 dostaje bowiem narzędzia oscyloskopu wielokanałowego, generatora sygnałów, sterownika elementów wykonawczych, systemu pomiarów bezpośrednich.

1 Komentarz:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.